Czym jest lit?

Lit to cenny pierwiastek śladowy, który występuje naturalnie w postaci soli. Należy do tej samej rodziny metali alkalicznych co potas i sód. Jest to minerał posiadający różne zastosowania, takich jak produkcja baterii, leków psychiatrycznych, czy też jako składnik szkła i ceramiki.

Źródło: Wikipedia.org
Tablica pierwiastków, na której symbol litu (Li) jest wyostrzony, podkreślając jego szczególne znaczenie.

Czy słyszałeś, że lit jest jednym ze składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Prawdopodobnie nie. Pomimo tego, że od 1949 roku stosuje się go w medycynie, to naukowcom wciąż nie udało się osiągnąć konsensusu w tej kwestii.

Mimo, że większość badań przeprowadzonych na dużych grupach ludzi potwierdza skuteczność litu w walce oraz zapobieganiu wielu potencjalnym schorzeniom.

Co wynika z tych badań?

Zażywanie niskich dawek litu przez określony czas poprawia ogólną wydolność organizmu. Nie stwierdzono wyraźnych negatywnych skutków przy użyciu niskich dawek. Szybko wpływa pozytywnie na szereg funkcji w organizmie.


Podsumowując wyniki badań wychodzi na to, że niskie dawki litu przyjmowane przez określony czas powodują regulacje pewnych mechanizmów, które skutkują lepszym samopoczuciem u większości.


Skąd wziąć lit?

Lit to pierwiastek, który występuje w niewielkich ilościach w naturalnych złożach węglanu litu, przede wszystkim w solach litu. Chociaż lit nie jest powszechnie obecny w żywności, to w niewielkich ilościach można go znaleźć w wodzie pitnej oraz produktach roślinnych, takich jak warzywa, ziarna, orzechy i owoce. Niemniej jednak, istotne ilości litu w diecie są rzadkie. Większość osób uzyskuje lit zrównoważoną dietą, a nie z jednego konkretnego źródła.

Kłopoty zaczynają się, gdy brakuje nam zrównoważonej diety, co jest dość powszechne w dzisiejszych czasach. Jednakże, problem ten można łatwo rozwiązać poprzez suplementację za pomocą wody wzbogaconej o kationy litu lub w postaci litu, który jest dostępny jako suplement diety.

Z moich własnych obserwacji wynika, że dawki w zakresie od 0,5 mg do 5 mg codziennie przez okres 2-3 tygodni pozwalają uzyskać oczekiwane efekty. Tak niewielkie dawki (0,5 mg) można znaleźć w charakterystycznych zdrowotnych wodach w zielonych butelkach, dostępnych w większości dużych sklepów. Są to wody wzbogacone o niezbędne minerały, w wyższym stężeniu niż zwykłe wody.

Pamiętaj aby upewnić się, że w składzie występuje lit (Li+).


Lit w wodzie

Lit znajduje się w takich wodach w małych ilościach (1,8 mg/l) w postaci kationów litu (Li+). Jest powszechnie dostępna w dużych sieciach marketów. Kup tylko jedną małą butelkę takiej wody przy okazji następnych zakupów, na próbę.

Wypij ją całą (330 ml), szybko powinieneś poczuć się lepiej, lżej (mniejsza drażliwość, lepsze samopoczucie, regulacja snu, sprawna praca jelit). Taka woda kosztuje dosłownie parę złotych. Warto spróbować, to tylko woda mineralna, a efekt może Cię szybko zaskoczyć.

Jeżeli nie zauważysz żadnych z pozytywnych skutków u siebie lub nie jesteś pewien, możesz kontynuować picie jednej takiej wody dziennie. Jeżeli wystąpi częstomocz (częstsze wizyty w toalecie, kilka wizyt pod rząd) to natychmiast zaprzestań przyjmowania litu, masz już go nadmiar. Rekomendowana kuracja zalecana jest przez miesiąc jednak nie musisz jej pić tak długo jeżeli uznasz, że jest to już Ci niepotrzebne lub pojawi się częstomocz.

Pamiętaj, że lit to tylko jeden z pierwiastków potrzebnych do zbilansowanej diety, którego może Ci brakować. Dlatego zachęcam Cię do dalszego zgłębiania wiedzy w celu poprawy stanu swojego zdrowia, jeżeli czujesz taką potrzebę.

Jeśli poczujesz się lepiej po wypiciu tej wody, możesz kontynuować jej picie przez około miesiąc lub do momentu, w którym pojawi się częstomocz.

Jeżeli masz jakieś pytania, szukasz wsparcia lub chciałbyś opowiedzieć swoją historię zachęcam do kontaktu:

Powodzenia w podróży!

PS. Jeżeli moje rady były dla Ciebie pomocne i chcesz się zrewanżować możesz to zrobić tutaj: https://buycoffee.to/rownowaga. Dzięki!